جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

زنجبیل ( تقدیم به قلب های مهربان شما ):

  زنجبیل (Ginger)

  نام علمی Zingibar officinale

  زنجبیل از زمان های قدیم مورد مصرف مردم ایران، هند و چین بوده است.

  این گیاه همراه با گیاهان دیگر به عنوان تقویت کننده معده و بدن، بادشکن و ضد نفخ بکار می رود. همچنین پزشکان چینی اخیرا کشف کرده اند که شربت زنجبیل بهترین دارو برای معالجه زخم معده می باشد. زنجبیل درد معده را از بین می برد، و مخصوصا در زمستان به بدن گرما می بخشد.

  زنجبیل را می توان برای برطرف کردن حالت تهوع، استفراق و دل بهم خوردگی که در بعضی از اشخاص در هنگام مسافرت با کشتی یا اتومبیل و یا هواپیما پیش می آید، به کار برد. در این گونه موارد، شخص می تواند مقدار کمی از زنجیل خشک شده را در دهان بگذارد و آن را بجود، فورا حالت تهوع برطرف خواهد شد و یا اینکه شخص می تواند چای زنجبیل بنوشد.

  زنجبیل غیر از آنکه معده را تقویت می کند، از رشد کرم و انگل نیز در معده و روده جلوگیری می کند. اگر دقت کرده باشید، بیشتر غذاهای چینی و هندی شامل زنجبیل می باشد که هم طعم خوبی به غذا می دهد و هم برای معده و هضم غذا مفید است.

  زنجبیل تازه و شربت زنجبیل یا چای زنجبیل در بدن گرما تولید می کند و بدین وسیله مواد سمی و زائد را به صورت عرق از بدن خارج می سازد. این گیاه برای خانم هائی که عادت ماهیانه آن ها عقب می افتد تجویز می شود.

  زنجبیل بهترین داروی سرما خوردگی و گلو درد می باشد. هنگامی که حس کردید دچار سرماخوردگی شده اید، چند بار چای زنجبیل بنوشید و اگر گلو درد دارید، علاوه بر آنکه چای زنجبیل میل مینمائید، آن را قرقره کنید.


  این مطلب تا کنون 17 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 12 آبان 1394
  منبع
  برچسب ها : زنجبیل ,معده ,زنجبیل بهترین ,شربت زنجبیل ,
  زنجبیل ( تقدیم به قلب های مهربان شما ):

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 5 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر